Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Narzędzia e-learningowe

"Platforma e-learningowa to doskonała metoda nauki i komunikacji, która z pewnością sprawdzi się zarówno w dużej, jak i małej firmie"

E-learning to rozwiązanie, które znajduje wiele zastosowań i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przy jego wykorzystaniu swoje kompetencje podnosić mogą zarówno pracownicy małych i dużych firm, jak i osoby pracujące w instytucjach publicznych i administracji. Elastyczność platformy, na której umieszczane są materiały szkoleniowe jest więc kluczową kwestią pozwalającą na dostosowanie jej do wymagań poszczególnych Klientów.

Platforma e-learningowa

Przy tworzeniu platformy Edito E-learning priorytetem była jej łatwa konfiguracja i obsługa, tak aby nasi Klienci bez trudu mogli modyfikować materiały umieszczone na platformie oraz analizować efekty przeprowadzanych szkoleń.

Do najważniejszych funkcjonalności zaimplementowanych na platformie zaliczyć można moduły takie jak: Szkolenia, Testy, Raporty, Użytkownicy, Kalendarz, Wiadomości, Ankiety, Forum oraz Newsletter. Połączenie intuicyjnej obsługi wszystkich tych elementów z ich rozbudowanymi możliwościami pozwala na otrzymanie narzędzia, które spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających Klientów.

Webinary i wideokonferencje

Spotkania biznesowe, szkolenia czy nawet nauka w formie komunikacji audiowizualnej jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym rozszerzyć funkcjonalność standardowej platformy e-learningowej.

Można powiedzieć, że wideokonferencja w naturalny sposób uzupełnia statycznie przykazywane informacje, a także tzw. materiały do samodzielnego zapoznania się. Niejednokrotnie jest to również jedyna forma odbycia „rzeczywistego” spotkania oraz przeprowadzenia dyskusji.

Do takiej formy spotkania wystarczy dowolne urządzenie, które ma dostęp do Internetu. Wówczas możliwe staje się uruchomienie transmisji wideo, przeprowadzenie szkolenia czy konsultacji, a nawet sprawdzenie wiedzy poprzez odpytywanie uczniów indywidualnie lub przy pozostałych uczestnikach rozmowy.

Dodatkowo istnieje możliwość udostępnienia przygotowanych materiałów, uruchomienia wirtualnej tablicy czy przeprowadzenia testów i ankiet. Wszystkie te możliwości sprawiają, że rozwiązanie to idealnie naddaje się do przeprowadzenia lekcji online, jak również zaawansowanych szkoleń czy konferencji biznesowych.

Udogodnień oraz funkcji jakie dają nam wideokonferencje jest wiele. Przedstawiamy kilka tych najbardziej przydatnych:

  • zaprezentowanie online lub w formie pliku do pobrania, przygotowanego wcześniej materiału,
  • wykorzystanie tzw. wirtualnej tablicy pozwalającej na prowadzenie efektywnej współpracy zdalnej z uczniami,
  • udostępnianie ekranu jako transmitowanie go online w czasie rzeczywistym, aby przekazać przykłady bardziej skomplikowanych zagadnień,
  • możliwość uruchomienia trybu zadawania pytań lub interaktywnego czatu,
  • tworzenie ankiet oraz testów służących do automatycznej oceny wiedzy uczniów,
  • możliwość opracowania indywidualnie dostosowanych, rozbudowanych raportów i podsumowań.

Platforma umożliwia również rejestrację całego lub fragmentu wideokonferencji / webinaru. Pozwala to na późniejsze jego odtworzenie oraz powrót do wiedzy, która była wówczas przekazywana.

Przygotowane w ramach Edito E-learning rozwiązanie gwarantuje maksymalną intuicyjność oraz prostotę w obsłudze wideokonferencji. Zapewnia to szerokie grono odbiorców, gdyż z naszego narzędzia może skorzystać każdy, kto poczuje taką potrzebę. W kwestiach technicznych nie masz się o co martwić, my zajmiemy się wszystkim. Twoją rolą będzie jedynie zaangażowanie słuchaczy oraz przekazanie wiedzy w atrakcyjny dla odbiorców sposób.

Wersja demonstracyjna

Aby w pełni poznać możliwości platformy Edito E-learning zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną wersją demonstracyjną, która pozwoli na poznanie jej struktury i najważniejszych funkcjonalności.

Wypełnij formularz i otrzymaj dostęp do dedykowanej wersji DEMO

Distance Learning - Dlaczego warto

Wybrane korzyści wynikające z wykorzystania Distance Learningu:

Uruchamianie kursu

1. Analiza potrzeb Klienta

Jednym z pierwszych etapów pracy składających się na wdrożenie platformy e-learningowej jest ustalenie oczekiwań i rozpoznanie potrzeb Klienta. Ułatwia to przede wszystkim dostosowanie funkcjonalności i modułów lub w razie potrzeby wprowadzenie dedykowanych funkcji, które umożliwią spełnienie założonych celów.

Kolejnym ważnym elementem wdrożenia jest ustalenie szczegółów dotyczących wyglądu platformy. Standardowo modyfikowany jest jej kolor oraz logo, jednak możliwe jest pełne dopasowanie platformy i przygotowanie dedykowanego wyglądu, spójnego z identyfikacją wizualną Klienta. Na tym etapie ustalana jest też liczba użytkowników, co pozwala na dobranie korzystnej cenowo technologii dla danego wdrożenia.

2. Wprowadzenie kursów i szkoleń

Przy wdrażaniu platformy Edito e-learning pomagamy w wprowadzeniu dostarczonych materiałów dydaktycznych. Klienci, którzy jeszcze nie wiedzą jak stworzyć kurs elearningowy, a właściwie dostępne w nim materiały, powinni przede wszystkim pamiętać o tym, do kogo kierowane będą treści szkolenia. Wtedy dużo łatwiej będzie można określić potrzeby grupy docelowej oraz problemy, które kurs będzie rozwiązywał.

Tworząc szkolenie należy pamiętać o jego formie wizualnej, której atrakcyjność wpływa bezpośrednio na odbiór kursu. Naszym Klientom oferujemy pomoc w tworzeniu materiałów multimedialnych (takich jak animacje, prezentacje) oraz elementów graficznych, które pomagają uatrakcyjnić szkolenie. W proces ten zaangażowani są specjaliści z działu Grafiki i Kreacji.

3. Uruchomienie platformy e-learningowej

Niewątpliwą zaletą platformy Edito E-learning jest krótki czas potrzebny na jej wdrożenie, które zwykle zajmuje nie więcej niż tydzień w przypadku podstawowej wersji programu. Klienci mogą również skorzystać z oferty hostingowej i umieszczenia platformy na naszych, wydajnych serwerach, które zapewniają jej sprawne funkcjonowanie nawet w przypadku znacznej ilości użytkowników systemu.

Szkolenia i materiały dydaktyczne

Nawet najlepiej opracowana platforma e-learningowa bez odpowiedniej merytoryki to jedynie kolejny system. By przynosił on wymierne efekty proponujemy również pomoc w opracowaniu wkładu merytorycznego. Zbierzemy wszystkie posiadane przez Ciebie materiały oraz je odpowiednio dostosujemy lub stworzymy nowe, indywidualnie dostosowane do tematyki szkolenia oraz Twojej branży.

Nasz zespół projektowy tworzą osoby posiadające kompetencję oraz doświadczenie dydaktyczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie opracować materiały szkoleniowe, które budzą zainteresowanie oraz wspomagają skuteczne zapamiętywanie wiadomości i naukę.

Niejednokrotnie rekrutujemy także zewnętrznych ekspertów – specjalistów w dziedzinie, której dotyczy określony projekt. Na podstawie przekazanych przez nich wiadomości merytorycznych opracowujemy przystosowane do platformy lekcje oraz wszelkie pozostałe materiały dydaktyczne. By efektywność procesu nauki była jak najwyższa, w tworzonych przez nas materiałach wykorzystujemy formaty interaktywne, takie jak np. dynamiczne animacje, rozmaite quizy, testy bądź ankiety.

Zależnie od potrzeb Klienta, możemy przejąć na siebie pełen zakres obowiązków związanych ze stworzeniem właściwych materiałów dydaktycznych. Posiadane przez nas doświadczenie umożliwia znacznie skrócić czas potrzebny na ich opracowanie. Ten sposób współpracy przynosi wiele korzyści Klientom.

  • Profesjonalnie opracowany materiał szkoleniowy, który przynosi rzeczywiste efekty w postaci trwałego zasobu wiedzy.
  • Przystosowanie materiałów do różnego grona odbiorców przy równoczesnym zastosowaniu interesującej dla danej grupy formy przekazu.
  • Optymalizację treści przekazywanych za pomocą platformy oraz urozmaicenie ich poprzez zastosowanie takich rozwiązań jak animacje, testy, quizy, ankiety.
  • Najwyższą z możliwych jakość danego szkolenia, zgodną z najnowszymi technikami nauczania.

 

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas