ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Case study wdrożenia portalu Prawo.pl

Ideo lubi dzielić się wiedzą. Tym razem w obszernym case study prezentujemy jak wyglądało wdrożenie portalu Prawo.pl.

Nowa odsłona portalu Prawo.pl była jednym z największych projektów, jakie wykonaliśmy dla naszego wieloletniego Klienta Wolters Kluwer. Tym razem na naszych specjalistów czekało nie lada wyzwanie. Do naszych zadań należało nie tylko zaprojektowanie i wdrożenie nowego portalu. Kluczowe dla powodzenia całego projektu było przeniesienie 1 do 1 dużej ilości treści, z dotychczas oddzielnie funkcjonujących kilkunastu portali.

Wiadomości papierowe nie dogonią nigdy cyfrowych. Przepływ treści jest bardzo szybki – zmiany zachodzą nawet w przeciągu godziny. W obliczu tej technologicznej rewolucji, powstała potrzeba stworzenia rzetelnego portalu internetowego o tematyce prawniczej, jakim niewątpliwie jest Prawo.pl” – mówi Ewa Usowicz - Dyrektor Działu Serwisów Informacyjnych w Prawo.pl.

Czytelnikom zaprezentowany został rzetelny portal prawniczy, prezentujący najświeższe i najważniejsze informacje z branży. Klarowny układ informacji zapewnia możliwość bezproblemowego dotarcia do interesujących ich treści i materiałów. Praca projektowa została nagrodzona szczególnym wyróżnieniem - Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał nagrodę Wzór Roku 2019 portalowi Prawo.pl. W uzasadnieniu nagrody można przeczytać "(...) Serwis ma niezwykle przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze interfejs. Wyróżnia go także zaproponowany przez twórców układ treści wraz z intuicyjną nawigacją oraz przejrzystą grafiką. Przemyślane rozplanowanie zakładek pozwala na poruszanie się po serwisie z wyjątkową łatwością, a wyszukiwarka filtruje informacje również według sekcji, co znacznie przyspiesza znalezienie tych właściwych. Multimedialny format zwiększa możliwości zapoznania się z przedstawianymi przez poszczególnych redaktorów portalu treściami, zapewniając tym samym pozytywny odbiór zainteresowanych."

Warte zaznaczenia jest, że na każdym etapie prac konsultowaliśmy się z Klientem oraz jego dedykowanym specjalistą SEO. Wszystkie decyzje były podejmowane w porozumieniu i atmosferze dążenia do wspólnego celu. Dzięki temu udało się przeprowadzić prace szybko i sprawie.

Zapraszamy do zapoznania się z rozbudowanym case study, w którym szczegółowo opisujemy jak czym kierowaliśmy się podczas projektowania portalu, jak zachowane zostały wysokie wyniki wyszukiwania oraz jak udało się osiągnąć wynik 2 mln użytkowników miesięcznie: Case study – Dwa miliony użytkowników miesięcznie na Prawo.pl.

Napisz do nas. Pomożemy zaprojektować i wdrożyć Twój nowy portal.

Może zainteresują Cię także

Nasi Klienci w czołówce rankingu Opineo

17 października 2019
„Ranking Sklepów Internetowych 2019”. Iparts, Black Red White oraz Wapteka zajęli wysokie miejsca w swoich kategoriach.

Clutch.co: Ideo w gronie najlepszych

14 października 2019
Klienci bardzo dobrze oceniają nasze kompleksowe usługi i doradztwo. Jest to jeden z głównych powodów, dla których zostaliśmy uznani przez Clutch za czołową firmę software developerską w Polsce.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas