Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Dwa Webstary dla GUS

W konkursie na najlepsze strony www, zaprojektowany przez Ideo portal otrzymał dwie statuetki.

W tegorocznej edycji konkursu Webstarfestiwal w kategorii „Administracja Publiczna” serwis Głównego Urzędu Statystycznego otrzymał dwie statuetki. Jedną przyznali członkowie Akademii Internetu, którymi w większości są przedstawiciele branży interaktywnej , drugą natomiast internauci na co dzień korzystający z serwisu.

W jubileuszowej, X edycji Konkursu przyznanych zostało 37 Webstarów, które trafiły do najlepszych stron i kreacji w Internecie, a także 3 statuetki Grand - dla Strony Roku, dla najlepszej kreacji oraz Człowieka Roku Polskiego Internetu.

W kategorii Administracja Publiczna przyznane zostały dwie nagrody i obie trafiły w ręce agencji interaktywnej Ideo, odpowiedzialnej za zaprojektowanie i wdrożenie nowego serwisu stat.gov.pl.

Przypomnijmy, że Portal Informacyjny składa się z 22 autonomicznych serwisów internetowych, powiązanych ze sobą poprzez wspólny system CMS w jedną, sprawnie funkcjonującą całość. Dzięki wysokiej skalowalności wdrożonego rozwiązania serwisy z grupy GUS odwiedza rocznie blisko 6 mln unikalnych internautów, generując jednocześnie ponad 12 mln połączeń oraz pobierając blisko 44 TB danych w postaci pobieranych dokumentów. Portal jest dostosowany do wymogów ustawy dotyczących m. in. Systemów BIP, jednocześnie obsługując powszechnie przyjęte standardy dostępności m.in. WCAG 2.0 i RWD. Portal informacyjny został wdrożony w wersji językowej polskiej i angielskiej. Platforma pozytywnie przeszła zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny (przeprowadzony przez niezależną firmę) test bezpieczeństwa gwarantujący najwyższy poziom zabezpieczeń.

Portal został wcześniej bardzo dobrze oceniony przez przedstawicieli branży interaktywnej, którzy jednogłośnie podsumowali: "Nowa strona GUS-u to skok technologiczny".

Opis portalu Głównego Urzędu Statystycznego

Może zainteresują Cię także

Przedświąteczne Warsztaty Choinkowe 2014

6 grudnia 2014
W tym roku postanowiliśmy zrobić kartki świąteczne wraz z naszymi dziećmi.

Ideo sponsorem technicznym Asseco Resovia

9 października 2014
Z Asseco Resovia Rzeszów współpracujemy od dawna jako wykonawca systemów informatycznych.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas