Serwis informacyjny Biura Maklerskiego Alior Banku

Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji. Warto wspomnieć, że Alior Bank posiada jedną z największych sieci oddziałów oferujących usługi brokerskie, które obejmują m.in.: prowadzenie rachunku pieniężnego i papierów wartościowych oraz pośrednictwo w zawieraniu transakcji derywatami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zadania i cele

W ramach realizacji misji Biura Maklerskiego Alior Banku przez Ideo został zaprojektowany i wdrożony nowy serwis informacyjno-edukacyjny. Wyróżniający się bogatą funkcjonalnością serwis informacyjny broker.aliorbank.pl skierowany jest do osób zarówno o zaawansowanej wiedzy inwestycyjnej, jak i dla tych, którzy dopiero poszukują informacji o zasadach skutecznego inwestowania.

Serwis zawiera notowania giełdowe oraz kwotowania online walut i kontraktów na różnice kursowe (CFD). Mogą także zapoznawać się z komentarzami przygotowywanymi przez ekspertów Biura Maklerskiego Alior Banku, które dotyczą bieżącej sytuacji na GPW. Zarejestrowani w serwisie użytkownicy mają dostęp do depesz agencji Reuters w zakresie rynku walutowego. Dzięki współpracy z serwisem StockWatch w serwisie udostępnione zostały 3 ciekawe funkcjonalności. Są to:

  • Profil spółki, w którym możliwy jest przegląd fundamentalny spółki giełdowej. Opracowany jest on na podstawie publicznie dostępnych danych, które służą do głębokiej analizy z użyciem technik zawodowych analityków.
  • Skaner fundamentalny pozwalający na błyskawiczne wyszukiwanie informacji na całym rynku. Możliwe jest także zawężenie do wybranego indeksu z klasyfikacji GPW.
  • Ranking wycen akcji, pozwalający na budowanie rankingów wycen spółek giełdowych w czasie rzeczywistym. Narzędzie posiada 13 wbudowanych metod, które wykorzystują codziennie aktualizowane wyceny fundamentalne.

Portal zbudowany został w oparciu o system Edito CMS, który dzięki swojej elastyczności pozwala na bieżącą dalszą jego rozbudowę. Wbudowane w system mechanizmy aktualizacji zapewniają maksymalną rzetelność i aktualność prezentowanych w serwisie danych finansowych.

Główne korzyści dla Klienta
  • elastyczny CMS,
  • wygodny i intuicyjny w obsłudze serwis,
  • stale aktualizowana baza wiedzy dotycząca biura maklerskiego oraz rynku finansowego,
  • kształtowanie świadomości finansowej klientów,
  • wyrazisty, spójny i pozytywny wizerunek marki w Internecie.
... a co możemy zrobić dla Ciebie ?