Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Serwis internetowy UR

Uniwersytet Rzeszowski jest jedną z największych uczelni akademickich na terenie Polski Południowo-Wschodniej. Uniwersytet od 2001 r. kształci tysiące studentów, nieustannie dbając o najwyższy poziom jakości edukacji. Uczelnia spełnia ważną rolę kulturotwórczą oraz buduje kapitał intelektualny Podkarpacia.

Zadania i cele

Dla Klienta zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy nowy serwis internetowy www.UR.edu.pl.  Strona została wdrożona w oparciu o platformę CMS Edito 4.0.

Nowoczesna wizytówka uczelni oraz kompletne źródło wiedzy dla kandydatów, studentów, doktorantów i pracowników Uczelni.

Jednym z ciekawszych zaimplementowanych na stronie rozwiązań jest wyszukiwarka Elastic Search. Pozwala ona na szybkie i precyzyjne wyszukiwanie treści w zasobach serwisu. Jedną z istotnych możliwości jakie oferuje jest przeszukiwanie treści dokumentów tekstowych (m.in. w plikach pdf, txt, rtf, doc, docx). Wyszukiwarka umożliwia ponadto:

  • Wyszukiwanie pełnotekstowe,
  • Autouzupełnianie/podpowiedzi – jest to funkcjonalność podpowiadająca możliwe frazy w trakcie wpisywania zapytania. Odpowiada również za wyświetlanie propozycji powiązanych z wyszukiwanym hasłem, w przypadku nie znalezienia żadnych wyników dla danego wyszukiwania,
  • Zastosowanie wielu mechanizmów filtrowania zarówno na etapie definiowania wyszukiwania, jak i w jego wynikach.

W serwisie wdrożyliśmy również liczne moduły, które w pełni dostosowaliśmy do specyficznych potrzeb Uczelni. Wśród nich warto wymienić:

Konta użytkowników i system uprawnień
Jest to opcja umożliwiająca tworzenie w serwisie stref z ograniczonym dostępem, wymagających logowania. W ten sposób informacje są udostępniane tylko wybranym i upoważnionym do tego grupom osób lub osobom. Każdy użytkownik po zalogowaniu się na swoje konto otrzymuje dostęp do bazy informacji oraz ma możliwość zapisywania się na szkolenia za pomocą odpowiedniego formularza.

Moduł „Pracownicy”
Pracownik ma możliwość publikowania treści, w postaci tekstów, tabel, zdjęć, multimediów oraz  dokumentów do pobrania. Udostępniając dokumenty do pobrania pracownik decyduje o tym, kto może z nich skorzystać. Jednocześnie w systemie występuje powiązanie materiałów z profilem pracownika. Dzięki temu możliwy jest łatwy dostęp do wszystkich, wprowadzonych przez niego materiałów.

Moduł „Witryny/subdomeny”
To rozwiązanie umożliwia tworzenie nowych subserwisów (lub prostych stron typu Landing Page) ze zdefiniowaną szatą graficzną, bezpośrednio z poziomu panelu administracyjnego. Administrator może podpiąć w ten sposób przygotowane strony pod subdomeny lub inne domeny. Na etapie tworzenia witryny można zdefiniować główne barwy szablonu wybierając dowolny z listy przygotowanych szablonów kolorystycznych.

Oferty pracy
Za pomocą tego modułu możliwe jest dodanie ogłoszeń rekrutacyjnych. Oferty wyświetlane będą w zależności od kategorii, jako ogłoszenia aktualne bądź archiwalne. Dla każdego ogłoszenia istnieje możliwość ustawienia daty jego wygaśnięcia.  Z ogłoszeniami powiązane są formularze, które umożliwiają łatwe przesłanie zgłoszenia na dane stanowisko.

Główne korzyści dla Klienta
  • Nowoczesna i przejrzysta strona www,
  • aktualności, dokumenty i informacje o uczelni zgromadzone w jednym miejscu,
  • rejestracja użytkowników i kontrola nad publikowanymi informacjami,
  • dokładne i szybkie wyszukiwanie treści dzięki Elastic Search.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas