Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Case study Pimcore: Digitalizacja jednego z liderów rynku AGD i RTV w Polsce

Szereg rozszerzeń i modyfikacji dla lepszego zarządzania rozbudowaną bazą produktową jednego z liderów polskiego rynku AGD/RTV.

GT Group Tomaszek to jeden z liderów polskiego rynku AGD / RTV. Firma działa od 1991 roku, stale intensywnie się rozwijając. Obecnie oferuje produkty i usługi w ramach sześciu rozpoznawanych marek związanych z sektorem AGD i RTV oraz branżą wnętrzarską.

Szeroka oferta produktowa, liczne grono dostawców i wiele kanałów sprzedaży wymusiło uruchomienie scentralizowanego narzędzia, które usprawni zarządzanie danymi produktowymi.

Miało ono ułatwić gromadzenie, przetwarzanie i dystrybucję danych do różnych kanałów sprzedaży (z uwzględnieniem ich indywidualnej specyfiki). W odpowiedzi na potrzeby Klienta, Ideo Software opracowało szereg modyfikacji i dedykowanych rozszerzeń dla Pimcore, które pozwoliły na realizację tych założeń. 


 

"Ludzie – to największa wartość firmy. Stawiamy na mądrych i ambitnych pracowników, ponieważ to oni biorą udział we wdrażaniu narzędzi i innowacyjnych rozwiązań. Synergia odpowiedniej technologii i właściwych osób do jej wdrożenia czy optymalnego wykorzystania to przepis na sukces w e-commerce."

Ewa Tomaszek, Wiceprezes Zarządu GT Group Tomaszek Sp. z o.o.


 

W dobie cyfryzacji coraz więcej firm decyduje się na zmiany technologiczne w kluczowych biznesowo obszarach. Doskonałym przykładem jest branża AGD.

Stale poszerzająca się oferta produktowa wymaga odpowiednich narzędzi do uporządkowania danych w przedsiębiorstwie.  

Analiza przeprowadzona przez ekspertów Ideo Software wykazała, że ​​Grupa GT wymaga specjalnego podejścia, wykraczającego poza standardowe zarządzanie rozbudowaną bazą produktów (61 855).

Liczne modyfikacje i autorskie moduły-rozszerzenia dla PimCore pozwoliły stworzyć narzędzie, które precyzyjnie klasyfikuje i dystrybuuje dane produktowe do wielu kanałów sprzedaży. 


“Moim zdaniem, w czasach digitalizacji zmiany technologiczne są nieodłącznym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw. Dla Ideo Software nie ma rzeczy niemożliwych.

Zawsze do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, czego przykładem jest realizacja dla GT Group. Współpraca zaowocowała opracowaniem narzędzia wykraczającego poza standardowe zarządzanie rozbudowaną ofertą produktową

Dawid Mądry, Certified Pimcore Consultant, Ideo SoftwareW odpowiedzi na potrzeby Klienta, Ideo Software opracowało szereg modyfikacji oraz dodatkowych modułów, mających na celu maksymalnie zoptymalizowanie zarządzania danymi w różnych obszarach sprzedaży.​

  • Nowe zakładki produktowe z podziałem na konkretne kategorie w celu ułatwienia szybkiego wprowadzania nowych produktów do różnych kanałów sprzedaży i właściwego porządkowania danych w systemie, 

  • formularze dodawania produktów zapewniające intuicyjne dodawanie nowych zakładek produktowych, które jednocześnie rozdzielają zadania na poszczególnych użytkowników narzędzia, 

  • generator grafik promocyjnych i wysyłki wiadomości e-mail z ofertą do określonych odbiorców bądź grup,  

  • importer nowych produktów z walidacją minimalizującą ryzyko umieszczenia błędnego opisu produktowego na stronę, 

  • eksporter zasobów produktowych usprawniający proces przekazywania danych produktowych różnym odbiorcom.

Dowiedz się więcej o opracowanych dedykowanych modułach:
Case study: Wdrożenie i rozbudowa platformy PimCore

 

Podstawą działalności każdej firmy powinna być długotrwała strategia działania i późniejsza realizacja wdrożeń według priorytetów, bo to pozwoli w odpowiedni sposób zarządzać wzrostem firmy. Mając silne fundamenty, można skutecznie dywersyfikować sprzedaż w kanałach online oraz prowadzić działania marketingowe w oparciu o specjalistyczne narzędzia.

W mojej ocenie kluczowe dla firm zajmujących się handlem online jest dobranie właściwych partnerów biznesowych, którzy zajmą się dostarczaniem i wdrażaniem systemów IT. W trakcie poszukiwania partnera technologicznego należy zweryfikować jego dotychczasowe realizacje, plany rozwoju dostarczanych narzędzi, a także określić, według jakiej metody będą realizowane zadania."

Damian Sobaszek, Manager ds. Wdrożeń i Rozwoju Technologii E-commerce


Opracowane wspólnie rozszerzenia maksymalnie uporządkowały dane produktowe w GT Group w każdym kanale sprzedaży.  ​  

Dzięki dodatkowym funkcjonalnościom w przedsiębiorstwie uzyskano sprawniejszy przepływ informacji, a prezentacja oferty produktowej stała się bardziej atrakcyjna. Wszyscy użytkownicy systemu otrzymali określone role i priorytety, przez co procesy implementacji produktów stały się intuicyjne i szybsze.   


Poszerz swoją wiedzę o PIM z naszym najnowszym e-bookiem: Jak wdrożyć system klasy PIM. Poradnik krok po kroku.

Tagi: pimcore

raport_ecommerce_


 


Może zainteresują Cię także

Przeniesienie sklepu internetowego z Shopware 5 na Shopware 6

6 marca 2023
W 2024 roku zakończy się wsparcie dla Shopware w wersji 5. Od tego momentu wsparcie będzie udzielane tylko wersji Shopware 6.

Direct-to-Consumer (D2C) – 11 kroków do sukcesu

15 lutego 2023
Rynek dostosowuje się do rosnących oczekiwań konsumentów. Model D2C pozwala na utrzymywanie bliskich relacji z klientami oraz zapewnia pełną swobodę w zaspokajaniu ich potrzeb.

Porozmawiajmy

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas