Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Wdrożenie i rozbudowa platformy PimCore

GT Group Tomaszek to jeden z liderów polskiego rynku AGD / RTV. Firma na polskim rynku działa od 1991 roku, nie można więc odmówić jej doświadczenia.

Na przestrzeni kilku dekad rozwijała się niezwykle intensywnie, by obecnie móc oferować polskim konsumentom produkty i usługi w ramach sześciu rozpoznawalnych marek związanych z sektorem AGD i RTV oraz branżą wnętrzarską. Firma jest twórcą sieci Max Kuchnie oraz Max Elektro, a także właścicielem marki Kernau.

Zadania i cele

Szeroka oferta produktowa, liczne grono dostawców i wiele kanałów sprzedaży wymusiło uruchomienie scentralizowanego narzędzia, które usprawni zarządzanie danymi produktowymi. Miało ono ułatwić gromadzenie, przetwarzanie i dystrybucję danych do różnych kanałów sprzedaży (z uwzględnieniem ich indywidualnej specyfiki). W odpowiedzi na potrzeby Klienta, Ideo opracowało szereg modyfikacji i dedykowanych rozszerzeń dla Pimcore, które pozwoliły na realizację tych założeń. 

Zaprogramowane według wymagań Klienta modyfikacje i dedykowane rozszerzenia usprawniły zarządzanie rozbudowaną bazą produktową.
 


 


„Ludzie – to największa wartość firmy. Stawiamy na mądrych i ambitnych pracowników, ponieważ to oni biorą udział we wdrażaniu narzędzi i innowacyjnych rozwiązań.

Synergia odpowiedniej technologii i właściwych osób do jej wdrożenia czy optymalnego wykorzystania to przepis na sukces w e-commerce.”

- Ewa Tomaszek, Wiceprezes Zarządu GT Group Tomaszek Sp. z o.o.


Wyzwanie: Cyfrowa transformacja branży AGD

W dobie cyfryzacji coraz więcej firm decyduje się na zmiany technologiczne w kluczowych biznesowo obszarach. Doskonałym przykładem jest branża AGD. Stale poszerzająca się oferta produktowa wymaga odpowiednich narzędzi do uporządkowania danych w przedsiębiorstwie.

Analiza przeprowadzona przez ekspertów Ideo Software wykazała, że Grupa GT wymaga specjalnego podejścia, wykraczającego poza standardowe zarządzanie rozbudowaną bazą produktów (61 855). Liczne modyfikacje i autorskie rozszerzenia dla PimCore pozwoliły stworzyć narzędzie, które precyzyjnie klasyfikuje i dystrybuuje dane produktowe do wielu kanałów sprzedaży.


„Moim zdaniem, w czasach digitalizacji zmiany technologiczne są nieodłącznym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw. Dla Ideo Software nie ma rzeczy niemożliwych.

Zawsze do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, czego przykładem jest realizacja dla GT Group. Współpraca zaowocowała opracowaniem narzędzia wykraczającego poza standardowe zarządzanie rozbudowaną ofertą produktową.”

- Dawid Mądry, Certified Pimcore Consultant, Ideo Software


Rozwiązanie: Opracowanie modyfikacji i dodatkowych rozszerzeń do systemu

Dzięki nim system realizuje także funkcje dodatkowe, wykraczające poza standardowe zarządzanie informacją produktową. Pozwala to Klientowi na osiąganie wymiernych oszczędności zarówno czasowych jak i finansowych. Aby jak najlepiej odpowiedzieć na nietypowe potrzeby Klienta, przygotowaliśmy specjalne, dedykowane rozwiązania, tj.:

Zakładki produktowe z podziałem na kategorie

Klient we wszystkich swoich sklepach może zdefiniować różne grupy filtrów dla danej kategorii na podstawie ich cech w dowolnie ustalonej kolejności. To rozwiązanie jest nie tylko intuicyjne i przejrzyste, ale również ułatwia szybkie wprowadzanie nowych produktów i ich atrybutów.

Zarządzanie i edycja danych są możliwe do wykonania automatycznie z poziomu jednego systemu dla różnych kanałów sprzedaży zgodnie z aktualnymi potrzebami Klienta, a wszystkie informacje są właściwie uporządkowane.

Formularz dodawania produktów

Stworzenie pola do założenia produktów umożliwia dodanie towaru z jednego systemu do różnych kanałów sprzedaży jednocześnie. Klient przy użyciu tej funkcji może szybko wprowadzać i edytować dane.

Nowa zakładka po dodaniu produktu nie zostaje usunięta, dzięki czemu w przyszłości można szybko edytować dane pola bądź atrybuty bez przepisywania wszystkiego na nowo, np. wprowadzenie nowego koloru.

Wygląd formularza jest określony szablonowo zgodnie z potrzebami Klienta, przez co wprowadzenie nowości staje się szybkie i intuicyjne. Ponadto, poszczególne pola są przypisane tylko do konkretnych osób, dzięki czemu każdy użytkownik ma swoją określoną rolę w systemie.

Pracownik wypełnia swoją część, a następnie automatycznie przekazuje do wypełnienia kolejnej osobie, nie musząc uzupełniać jej pól. Formularz dodawania produktów zapewnia uporządkowanie wszystkich informacji w jednym miejscu, a cały proces jest odpowiednio zorganizowany i pozwala na zaoszczędzenie czasu.
 

Wysyłka maili z promocjami

Platforma została uzupełniona o dodatkową funkcjonalność, polegającą na generowaniu promocji w oparciu o gotowy szablon. Na podstawie odpowiednio przygotowanych danych w Excelu, Klient ma możliwość wygenerowania grafiki promocyjnej z wszystkimi informacjami produktowymi oraz zdjęciem z bazy dedykowanej danej kategorii.

Ogólny szablon tworzony jest w oparciu o wspomniane dane – każda kolumna ma na nim swoje miejsce. Dzięki temu wygenerowanie grafiki promocyjnej zajmuje kilka sekund. Przygotowaną ofertę Klient może przesłać do określonego odbiorcy bądź grupy mailingowej.

Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na zaoszczędzenie czasu pracy grafika (nie ma konieczności tworzenia grafik dla każdej promocji z osobna, główna praca polega na przygotowaniu ogólnego szablonu), ale również na szybszy przepływ informacji o obecnych promocjach w organizacji, jak i poza nią.
 

Importer nowych produktów z walidacją danych

Platforma PIM usprawnia działania w różnych obszarach przedsiębiorstwa – od pracy osób odpowiedzialnych za marketing do product managerów. W celu intuicyjnego wdrożenia nowych produktów opracowany został personalizowany importer z rozszerzoną walidacją.

Na podstawie unikalnego szablonu stworzonego w pliku Excel, Klient ma możliwość zarządzania danymi dotyczącymi nowych produktów. Po właściwym uzupełnieniu pól, następuje import pliku do platformy, gdzie odbywa się walidacja.

Sam proces jest bardziej pogłębiony niż w standardowym module, przez co wyłapanie ewentualnych błędów ma miejsce w momencie wgrania pliku z danymi, a nie w trakcie tworzenia samego produktu.

Jeżeli plik Excel został uzupełniony w sposób prawidłowy, zgodnie z utworzonym szablonem, cały import zostanie przeprowadzony bez przeszkód.

Dzięki temu rozwiązaniu rozszerzenie asortymentu firmy staje się szybsze, a ryzyko umieszczenia błędnego opisu produktowego jest bliskie zeru.

Eksporter zasobów produktowych

Aby usprawnić proces przekazywania danych produktowych, zaprojektowany został eksporter poszczególnych zasobów. Po odpowiednim zastosowaniu filtrów, Klient może pobrać potrzebne dane produktowe – od zdjęć po opisy, czy inne załączniki. Każdy z pobranych zasobów trafia do konkretnego folderu opisanego nazwą produktu.

Taka funkcjonalność pozwala na szybkie dostarczanie ważnych informacji do kontrahentów bez konieczności wyszukiwania ich w rożnych systemach czy folderach. Zarządzanie określonymi zasobami odbywa się z jednej bazy danych, co zapewnia oszczędność czasu i wprowadza ład i porządek w obszarze produktowym.


"Podstawą działalności każdej firmy powinna być długotrwała strategia działania i późniejsza realizacja wdrożeń według priorytetów, bo to pozwoli w odpowiedni sposób zarządzać wzrostem firmy. Mając silne fundamenty, można skutecznie dywersyfikować sprzedaż w kanałach online oraz prowadzić działania marketingowe w oparciu o specjalistyczne narzędzia.

W mojej ocenie kluczowe dla firm zajmujących się handlem online jest dobranie właściwych partnerów biznesowych, którzy zajmą się dostarczaniem i wdrażaniem systemów IT.

W trakcie poszukiwania partnera technologicznego należy zweryfikować jego dotychczasowe realizacje, plany rozwoju dostarczanych narzędzi, a także określić, według jakiej metody będą realizowane zadania."

- Damian Sobaszek, Manager ds. Wdrożeń i Rozwoju Technologii E-commerce


Główne korzyści dla Klienta
  • Uporządkowanie danych produktowych,
  • Uatrakcyjnienie prezentacji oferty,
  • Zwiększenie sprzedaży,
  • Oszczędność czasu ,
  • Sprawniejszy przepływ informacji.

     

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas