Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Klasa Ideo

"Wspólna inicjatywa firmy Ideo oraz Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie"
Krzysztof Kawalec
Krzysztof Kawalec
Dyrektor IT
Darmowa konsultacja

Wspólna inicjatywa firmy Ideo oraz Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie zaowocowała stworzeniem dedykowanego profilu nauczania w technikum informatycznym. Klasa Ideo to zwieńczenie współpracy na linii edukacja – przedsiębiorcy.

Ideo dostarcza środowiska i technologie informatyczne wykorzystywane na co dzień przez pracowników firmy. Dzięki temu uczniowie będą mogli rozszerzyć wiedzę teoretyczną, przekazywaną w trakcie zajęć o praktyczne aspekty jej wykorzystania. Ponadto uczniowie Klasy Ideo będą mogli odbyć praktyki i staże w firmie także w „samodzielnie” uzgodnionych terminach. W ich trakcie będą szlifować swoje umiejętności i obserwować prace przy realnych, w danym momencie realizowanych przez firmę projektach. Najlepsi mają szansę na płatny staż i ofertę pracy w naszej firmie.

Chcemy pokazać młodym ludziom, że warto planować przyszłą karierę już na etapie wyboru szkoły średniej. W czasach stosunkowo trudnych dla osób poszukujących pracy istotnym elementem przygotowania do dorosłości jest dostosowywanie się do potrzeb potencjalnego pracodawcy. Dlatego właśnie postanowiliśmy nawiązać bliższą współpracę ze szkołą, której absolwenci już u nas pracują. Mając wpływ na program nauczania jesteśmy w stanie przygotować absolwentów kierunku Technik Informatyk do świadomego zaplanowania dalszego rozwoju czyli wyboru kierunku studiów lub sprawniejszego wejścia na rynek pracy. Nawiązanie bliskiej współpracy ze szkołami technicznymi daje nam szansę zarazić więcej osób wiedzą, której oczekujemy od przyszłych pracowników, a jednocześnie szansę zaproponowania współpracy najlepszym z nich.

Krzysztof Kawalec, Dyrektor IT

Specjaliści Ideo pomogą przygotować zajęcia, dostarczą interesujące case study, a niejednokrotnie samodzielnie omówią najciekawsze projekty i najnowsze trendy nie tylko od strony czysto informatycznej. Tematyka zajęć będzie opracowana w taki sposób aby uczniom łatwiej było nawiązać przyszłą współpracę z firmą Ideo i bez trudu wkroczyć na rynek pracy.

Przykłady wspólnych działań

Klienci o nas