Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Inwestuj w mobile - tam są Twoi klienci

Klienci bardzo chętnie wykorzystują urządzenia przenośne do zapoznawania się z ofertą sklepów, porównywania cen czy poszukiwania informacji o produktach.
Marcin Wojtoń
Marcin Wojtoń
Business development, Obsługa Klienta
Darmowa konsultacja

M-commerce to jeden z najważniejszych trendów ostatnich miesięcy. Szybko rosnące statystyki, jak i regulacje ze strony Google są potwierdzeniem stwierdzenia, że strony, które nie podążają za tym nurtem, nie mogą liczyć na wysokie konwersje. Zjawisko to postanowiła zbadać i usystematyzować agencja Spicy Mobile.

Aplikacje mobilne interesują klientów

Wydawanie gazetek z ofertami to praktyka z której na pewno nieszybko zrezygnują największe sieci handlowej. Jednak aplikacje mobilne dają nie tylko o wiele szerszy zakres informacji o asortymencie, ale również oferują dodatki w postaci dodatkowych zniżek czy kodów rabatowych.

Taki system sprzedaży w 2016 r. obrała sieć drogerii Rossmann. Jednak dopiero ubiegły rok pokazał jak duże jest zainteresowanie klientów w tym aspekcie. Zasięg aplikacji na początku zeszłego roku wynosił 0,4%, by w grudniu osiągnąć aż 14%. Nie jest to co prawda wynik pozwalający na wyprzedzenie OLX (17%), Allegro (14%) czy AliExpress (11%). Niemniej jednak pokazuje jak przemyślanie połączenie strategii online z offline może wpłynąć na preferencje konsumenckie.

Mobile w procesie zakupowym

Raport wskazuje, iż klienci bardzo chętnie wykorzystują urządzenia przenośne do zapoznawania się z ofertą sklepów, porównywania cen czy poszukiwania informacji o produktach. Media społecznościowe stanowią ważny element zarówno w kontakcie z markami, jak i w celu poszukiwania rabatów i zniżek.

To, w czym nadal widać nieznaczną dozę konserwatyzmu, to fakt, iż mobile to nadal jeden, ale nie jedyny z elementów w procesie zakupowym. Pomimo, iż znaczna część odbywa się po jego stronie, to właśnie komputery stacjonarne są tym urządzeniem, na którym dokonywany jest ostateczny zakup.

Mobilne weekendy

Opublikowany niedawno raport Gemius również wskazuje na rosnącą siłę rynku mobile. W lutym br. 4 na 10 użytkowników internetu w weekendy łączyło się za pomocą urządzeń przenośnych. 42% internautów przeglądało sieć wyłącznie w ten sposób.

Ponadto analiza wskazuje trendy jakim powinni przyjrzeć się szczególnie właściciele sklepów internetowych. Okazuje się, że kobiety w zeszłym miesiącu o wiele chętniej przeglądały e-sklepy, niż mężczyźni. Ponadto na przestrzeni całego miesiąca aż 4,5 mln Polek korzystało ze stron związanych z e-commerce (np. porównywarki cen lub strony z aukcjami internetowymi). Tu jednak ciekawa zmiana, bowiem panie o wiele mniej chętnie robią to w weekendy (średnio 2,7 mln kobiet). (Źródło: Analiza Gemius Polska).

raport_ecommerce_


 


Może zainteresują Cię także

Sztuczna inteligencja w sklepie internetowym

18 kwietnia 2018
Patrząc na rozwiązania tego typu wyraźnie widać trend, za jakim powinny podążać wszystkie sklepy internetowe.

9 sposobów na stworzenie skutecznego formularza kontaktowego

3 kwietnia 2018
Istnieje kilka nieskomplikowanych zasad, o których warto pamiętać podczas projektowania lub modyfikacji funkcjonującego już formularza.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 17 860 21 86
×

Klienci o nas