Proces UX

„Kompleksowe projektowanie UX wymaga zarówno czasu jak i dokładności”

Należy na ten proces spojrzeć jak na inwestycję, w której głównie od Ciebie zależy czy przyniesie oczekiwany zwrot. Współczesne trendy i oczekiwania klientów sprawiają, że strona musi być przemyślana na tyle, by obronić się przed konkurencją i zdobyć uznanie użytkowników.

Realizowanie działań UX krok po kroku pozwala osiągnąć najlepszy efekt i np. stworzyć skuteczną stronę. Co więcej, pozwala wcześnie zdiagnozować pojawiające się problemy i bez dodatkowych nakładów finansowych dokonać ich modyfikacji.

Z własnego doświadczenia wiemy, że szczególnie e-commerece jest narażony na negatywne konsekwencje w przypadku wystąpienia błędów UX. Z drugiej strony drobna zmiana potrafi znacząco wpłynąć na wzrost konwersji. Jednocześnie projektowanie może być bardzo złożonym procesem. Optymalizacja strony znanego producenta mebli zajęła nam kilka miesięcy. Kilkukrotnie zmienialiśmy makiety i przechodziliśmy przez etapy testowe, zanim byliśmy pewni skuteczności proponowanych rozwiązań.

Mateusz Bober, Kierownik Projektów Marketingowych

Trendy UX oraz oczekiwania klientów podlegają ciągłym zmianom. Dlatego wdrożenie proponowanych rozwiązań, nie oznacza, że w przyszłości nie będą musiały ulec dalszej optymalizacji. Warto regularnie analizować aktywność konkurencji, skuteczność własnej strony i potrzeby konsumentów. Takie podejście pozwala wcześnie reagować na zachodzące zmiany i adaptować się do nich, budując tym samym przewagę konkurencyjną.

Zapytaj o ofertę
 

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas