Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Serwis internetowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej to organ administracji państwowej powstały na mocy rozporządzenia wydanego przez Radę Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza. W skład ministerstwa wchodzą komórki organizacyjne obsługujące sprawy z następujących działów: „Zabezpieczenie społeczne”, „Praca” i „Sprawy rodzinne”.

Zadania i cele

Ideo zaprojektowało i wdrożyło nowy serwis internetowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Głównym celem projektu było stworzenie przejrzystego serwisu informacyjnego, dlatego najważniejszymi treściami w serwisie są aktualności, które dla zwiększenia czytelności podzielono na grupy w zależności od poruszanych w nich tematów. W ramach wdrożenia odświeżony został również BIP Ministerstwa, który dopasowany został graficznie do serwisu głównego.

Dość obszerną cześć serwisu poświęcono również polskiej prezydencji w UE oraz wszelkim informacjom z nią związanym. Ta część portalu stanowi niejako oddzielny podserwis informacyjny.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mediów zaprojektowany został również dedykowany dział „Dla mediów”. Dziennikarze i redaktorzy znajdą w nim najważniejsze informacje, które pomogą im w tworzeniu treści informacyjnych, a z galerii będą mogli pobrać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Umieszczane są tutaj również na bieżąco wszelkie sprostowania i wyjaśnienia do artykułów pojawiających się we wszystkich mediach.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wdrożeniu nowego serwisu internetowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o przejrzystej architekturze informacji oraz możliwości szybkiej jego aktualizacji.

Możliwość łatwiej i szybkiej aktualizacji serwisu internetowego Ministerstwa była jednym z priorytetów, dlatego też serwis został wdrożony w oparciu o system zarządzania treścią Edito CMS. Rozbudowany system uprawnień dla redaktorów pozwolił na sprawne podzielenie prac przy aktualizacji serwisu pomiędzy odpowiednich pracowników Ministerstwa.

Znaczącym elementem wdrożenia była migracja danych z poprzedniego serwisu internetowego Ministerstwa. Znaczne ilości danych zostały przeniesione i dostosowane do obecnej struktury serwisu.

W trosce o jak najwyższą dostępność serwisu został on we współpracy z Fundacją Widzialni dostosowany dla osób niedowidzących.

Główne korzyści dla Klienta
  • Odświeżenie wizerunku Ministerstwa,
  • doskonały kanał komunikacji z obywatelami i przedstawicielami mediów,
  • spójna kreacja głównego serwisu oraz Biuletynu Informacji Publicznej,
  • przejrzysty i czytelny układ treści na stronie,
  • udogodnienia dla osób niedowidzących,
  • serwis dostępny w angielskiej i polskiej wersji językowej,
  • prosty w obsłudze CMS, który umożliwia samodzielną aktualizację treści.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas