Pozycjonowanie sklepów internetowych

"Wyszukiwarki są głównym źródłem informacji o produktach wśród klientów sklepów internetowych."

Celem pozycjonowania jest wypromowanie serwisu internetowego na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, dla wskazanych słów kluczowych. Usługa pozycjonowania powinna być traktowana jako istotny element strategii promocji internetowej dla każdej firmy.

Wojciech Szymański
Wojciech Szymański
Dyrektor działu Marketingu Internetowego
Napisz do mnie

Najważniejszym etapem w trakcie budowania sklepu internetowego są prace koncepcyjne. Przewidujemy przyszły kształt sklepu zarówno w zakresie jego możliwości i realizowanych funkcji, jak i wyglądu/układu treści. Już na tym etapie warto pomyśleć także o jego optymalizacji pod kątem przyszłego pozycjonowania.

Pierwsze miejsce w wyszukiwarce otrzymuje przeciętnie ponad 55 proc. kliknięć internautów. Pierwsza piątka wyświetlanych wyników to w sumie ponad 88 proc. Strona internetowa pokazująca się na wysokich pozycjach wyników wyszukiwania Google uważana jest przez internautów za najbardziej wiarygodną i godną zaufania. Warto zatem wdrożyć działania z zakresu SEO, by osiągać tak wysokie pozycje.

Dlaczego warto wdrożyć pozycjonowanie?

Internet to dynamiczne medium, które stale się zmienia. Wraz z nim zmieniają się również oczekiwania i przyzwyczajenia internautów. Efektywność Twojego e-biznesu zależy od stopnia, w jakim podążasz (lub nie) za tymi zmianami. Z tego powodu warto na bieżąco analizować osiągane wyniki, ale również trendy panujące w internecie, czy działania podejmowane przez konkurencję. Usługa pozycjonowania powinna być traktowana jako istotny element strategii promocji internetowej dla każdej firmy.

Sprawna optymalizacja strategii działania wzbogacona o wnioski wyciągnięte z analiz, pozwala utrzymać wysoki poziom konwersji i wyprzedzić konkurencję, która nie zawsze nadąża za zmianami na rynku.

Co oferujemy

  • Zwiększenie ilości potencjalnych klientów Twojego sklepu.
  • Modyfikacja struktury sklepu oraz treści w nim zawartych, tak by podnieść Twoją pozycję w wyszukiwarkach.
  • Optymalizacja kodu źródłowego Twojego sklepu.
  • Przyspieszenie wczytywania sklepu na urządzeniach mobilnych.
  • Skuteczne pozyskiwanie linków w serwisach zewnętrznych.

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

×

Klienci o nas