Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Serwis Światowych Dni Młodzieży dla Polskiej Agencji Prasowej

26 lipca w Krakowie nastąpi oficjalna inauguracja XXXI Światowych Dni Młodzieży. W tygodniu poprzedzającym wydarzenia centralne odbędą się Dni w Diecezjach, podczas których prawie 400 000 młodych osób zza granicy będzie przygotowywać się do wydarzenia w różnych miastach Polski. 

Inicjatorem Światowych Dni Młodzieży jest papież Jan Paweł II. W dniach 27-31 lipca odwiedzi Polskę papież Franciszek, który rozpocznie wizytę w Krakowie, gdzie m.in. spotka się z obecnym prezydentem RP. Tegoroczna papieska pielgrzymka wpisuje się nie tylko w Jubileusz Miłosierdzia, ale i w 1050. rocznicę chrztu Polski.

Zadania i cele

Na zlecenie Polskiej Agencji Prasowej S.A. zrealizowaliśmy dedykowaną platformę do komunikacji z dziennikarzami w trakcie Światowych Dni Młodzieży – www.pope2016.com. Do naszych zadań należało przygotowanie i wdrożenie projektu funkcjonalnego uwzględniającego kreację graficzną i architekturę informacji dostarczoną przez Zamawiającego. Zlecenie obejmowało szkolenie dla pracowników PAP, administratorów i redakcji.

Serwis www.pope2016.com to portal adresowany głównie do dziennikarzy. Został przygotowany w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej (z uwagi na międzynarodowy charakter wydarzenia). Głównym założeniem było dostarczenie obiektywnych i wszechstronnych informacji dla mediów relacjonujący ŚDM oraz wizytę papieża Franciszka w Polsce.

Ideo wykonało platformę do komunikacji z dziennikarzami w trakcie Światowych Dni Młodzieży, w oparciu o nasz autorski system Edito CMS w technologii .NET.

Z myślą o przedstawicielach zagranicznych mediów powstało Vademecum, zawierające szereg publikacji na temat komunikacji, gastronomi, noclegów oraz służby zdrowia w Krakowie. Ponadto dziennikarze za pomocą portalu mogą uzyskać wszystkie niezbędne informacje o naszym kraju m.in. opis najciekawszych miejsc turystycznych, wydarzeń historycznych czy sylwetek słynnych Polaków.

Za pomocą formularza on-line znajdującego się na stronie, przedstawiciele mediów mogą ubiegać się o akredytację. Uprawnia ona do korzystania z Centrów Prasowych, Wirtualnego Newsroom'u, materiałów pomocnych w wykonywaniu pracy, a także uczestnictwa w wybranych wydarzeniach.

Witryna została wykonana w oparciu o nasz autorski system Edito CMS w technologii .NET, który został dostosowany do potrzeb Klienta. Wdrożyliśmy szereg dedykowanych modułów w panelu administracyjnym, usprawniających pracę zespołu redakcyjnego. Z funkcjonalności zwiększających atrakcyjność portalu warto wymienić foto-galerię, wideo-galerię oraz widgety Aby zwiększyć intuicyjność witryny zaimplementowaliśmy zaawansowaną wyszukiwarkę, która jest ważnym elementem nawigacyjnym.

Główne korzyści dla Klienta
  • Portal wspierający misję Polskiej Agencji Prasowej,
  • obiektywna i wszechstronna baza wiedzy,
  • serwis dostosowany do osób niedowidzących oraz korzystających z urządzeń mobilnych,
  • usprawnienie komunikacji między Agencją a przedstawicielami mediów,
  • przyjazne środowisko pracy dla zespołu redakcyjnego,
  • optymalizacja SEO pod kątem wymogów Zleceniodawcy.
     

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas