Serwis edukacyjno-szkoleniowy dla LG Electronics Polska

LG Electronics Polska Sp. z o.o., prężnie działająca firma w branży telekomunikacyjnej, elektronicznej oraz chemicznej, jest czwartym pod względem wielkości przedsiębiorstwem w Korei Południowej, po Samsung Group, Hyundai Motor Group i grupie SK. W Polsce Spółka słynie z doskonale zaprojektowanych urządzeń, które są zarówno intuicyjne w obsłudze, jak i energooszczędne.

Zadania i cele

Na zalecenie LG Electronics wdrożyliśmy edukacyjny serwis internetowy www.strefaklimatyzacji.pl. Oferuje on bogaty zbiór rzetelnych, praktycznych informacji na temat klimatyzacji zarówno dla fachowców z branży, jak i dla użytkowników końcowych.

Serwis posiada rozbudowaną bazę wiedzy, w której użytkownicy mogą znaleźć materiały dotyczące poszczególnych urządzeń LG, jak również informacje dające ogólne rozeznanie w świecie klimatyzacji. Co istotne, baza została rozszerzona o wiele praktycznych porad i wskazówek dla posiadaczy tychże urządzeń. Za pomocą forum można bezpośrednio wymieniać się własnymi doświadczeniami, jak również nawiązać bezpośredni kontakt z ekspertami LG Electronics, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

Serwis jest też wsparciem dla osób, które przymierzają się do zakupu klimatyzacji. Firmy instalacyjne i projektanci mogą założyć w bazie instalatorów firmowy profil oraz zamieszczać w nim galerie zdjęć z własnych realizacji. W ten sposób użytkownik w łatwy sposób może znaleźć w swoim regionie najlepszych instalatorów, którzy pomogą zarówno w dobraniu odpowiedniego klimatyzatora, zainstalowaniu go jak i dokonają sezonowego przeglądu.

Na życzenie klienta umożliwiliśmy tworzenie rankingów instalatorów, który tworzony jest według określonych aktywności. Użytkownicy zdobywają punkty m.in. za aktywny udział w programie lojalnościowym Liga Graczy, za odbyte szkolenia w Akademii Klimatyzacji oraz za aktywne funkcjonowanie w samym serwisie. Jest to istotne również z punktu widzenia konsumentów, gdyż pozwala na dostęp do najbardziej aktualnych informacji na forum, czy w galeriach realizacji, ale również gwarantuje szybką reakcję ekspertów na zadawane na forum pytania. Firmy instalacyjne z największą ilością punktów są aktywnie promowane w serwisie, co zwiększa ich szansę na pozyskanie nowych zleceń. Dodatkowo mają szanse na zdobycie dodatkowych nagród za aktywność.

Dzięki integracji serwisu z zewnętrznym system programu Lojalnościowego Liga Graczy, możliwe jest sprawne tworzenie rzetelnego rankingu firm. Ułatwia to również funkcjonowanie firmom w obu systemach poprzez zarządzanie profilami z poziomu jednego konta użytkownika.

Główne korzyści dla Klienta
 • zwiększenie atrakcyjności marki,
 • nowoczesny wizerunku Klienta w sieci,
 • estetyczny i nowoczesny serwis edukacyjny,
 • obszerny content marketing nt. klimatyzatorów,
 • promocja najbardziej aktywnych firm,
 • usprawnienie komunikacji na różnych poziomach,
 • wzmocnienie dwustronnej relacji Klient-firma,
 • wsparcie dla osób przymierzających się do zakupu klimatyzatora,
 • rozbudowana baza specjalistów,
 • wydłużenie czasu spędzonego na stronie,
 • wzrost zaangażowania użytkowników,
 • intuicyjny w obsłudze panel administracyjny.
... a co możemy zrobić dla Ciebie ?