Pobierz bezpłatny raportNarzędzia i wtyczki wspierające rozwój sklepów internetowych.

Serwis internetowy dla Zakonu Braci Mniejszych

Tym razem mieliśmy okazję współpracować z Klasztorem OO. Bernardynów w Leżajsku. Oficjalna nazwa zakonu, dla którego zaprojektowaliśmy rozbudowany serwis informacyjny, brzmi: Zakon Braci Mniejszych. Przyjmuje się, że założycielem wspólnoty Ojców Bernardynów na terytorium Polski był franciszkanin, św. Jan Kapistran. Warto zaznaczyć, że nasz Klient jest jednym z pięciu polskich Prowincji Zakonu Braci Mniejszych.

Zadania i cele

Przed nami zostało postawione zadanie zaprojektowania i wdrożenia portalu www.bernardynilezajsk.pl, który skierowany będzie do szerokiego grona odbiorców.

Aktualnie serwis stanowi cenną bazę wiedzy na temat sanktuarium i klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Strona ma za zadanie zachęcić internautów do odwiedzenia jednego z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. Zaprojektowana przez nas strona została oparta o intuicyjny system zarządzania treścią CMS Edito, dzięki któremu Klient ma możliwość poszerzania wirtualizacji obiektów oraz rozbudowy serwisu o dodatkowe funkcjonalności.

Jednym z najważniejszych zadań systemu jest przechowywanie i udostępnianie obiektów cyfrowych, w tym obiektów 3D oraz „wirtualnych spacerów”.

Dostęp do zasobów cyfrowych odbywa się z trzech różnych poziomów, w tym: administratora, redaktora oraz czytelnika. Strona główna serwisu zbudowana jest z sześciu modułów takich, jak: strona opisowa, aktualności, kontakt, multimedia oraz wyszukiwarka, ułatwiająca znalezienie interesujących informacji. Moduł multimedia umożliwia, m.in. dodawanie i publikowanie spacerów wykonanych w technologii panoram sferycznych, cyfrowych modeli obiektów oraz plików multimedialnych.

Dodatkowo na stronie zainstalowaliśmy aplikację SimpleChat, która pozwala na bezpośrednią komunikację pomiędzy internautą a właścicielem portalu. Wirtualne spotkania online pozwalają m.in. na: prowadzenie wielu rozmów jednocześnie, wysłanie maila do rozmówcy oraz zapisanie danych kontaktowych rozmówcy. SimpleChat jest również cennym źródłem informacji o użytkownikach, które udostępnia w formie statystyk. Na stronie został zaimplementowany widget z nabożeństwami, który dostarcza parafianom i turystom informacje o godzinach nabożeństw.

Główne korzyści dla Klienta
  • Dostęp do rzetelnych i istotnych informacji,
  • ciekawa pod względem wizualnym strona internetowa,
  • intuicyjny w obsłudze panel administracyjny,
  • możliwość dalszej rozbudowy serwisu,
  • usprawnienie komunikacji między użytkownikami a właścicielem serwisu,
  • nowoczesny wizerunek w Internecie,
  • uproszczone wyszukiwanie pożądanych treści.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas