Pozycjonowanie dla iParts Sp. z o.o.

iParts.pl to jeden z największych sklepów internetowych, specjalizujący się w sprzedaży części samochodowych. Na ofertę składa się ponad 2 000 000 części zamiennych do niemal wszystkich marek samochodowych spotykanych na polskich i europejskich drogach. Produkty dostępne w sklepie pochodzą od renomowanych producentów i posiadają gwarancję jakości. Zarówno bogaty asortyment, jak i wieloletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój są potwierdzeniem pozycji lidera sklepu iParts.pl na rynku części samochodowych.

Zadania i cele

Wszystkie transakcje realizowane w sklepie odbywają się drogą internetową. Pozwala na to zaawansowany system informatyczny bazujący na unikalnym systemie CMS Edito zintegrowanym z największym systemem katalogowania części TecDoc Webservice. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii softwarowych oraz sprzętowych, Klienci mają swobodny dostęp do pełnego katalogu części.

Dla sklepu o tak rozbudowanej ofercie, jaką posiada iParts.pl, najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania i utrzymanie konwersji na jak najwyższym poziomie jest pozycjonowanie szerokie. W pozycjonowaniu serwisu wykorzystane więc zostały liczne frazy kluczowe (tzw. long tail) zgodne z asortymentem sklepu, które bardzo często stanowią konkretne zapytania klientów wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Zasadnicze prace poprzedziła dokładna analiza sytuacji, która pozwoliła na wybór odpowiednich słów kluczowych, a następnie opracowanie strategii. Podczas realizacji projektu zespół specjalistów ds. marketingu internetowego na bieżąco monitorował zachodzące zmiany na polu wyszukiwarek, dostosowując działania do aktualnie panujących warunków.

Dodatkowo, w celu osiągnięcia wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania i pozyskania klientów wdrożone zostały szeroko zakrojone działania marketingowe ukierunkowane na content.

Osiągnięte efekty
  • obecność sklepu na czołowych pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania na tysiące fraz – zarówno tych ogólnych, jak i z tzw. "długiego ogona",
  • wzrost liczby wizyt i odsłon w serwisie,
  • codzienny kontakt z tysiącami Klientów szukających profesjonalnej obsługi oraz bogatego wyboru części.
... a co możemy zrobić dla Ciebie ?