ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Pozycjonowanie dla iParts Sp. z o.o.

iParts.pl jest jednym z największych sklepów internetowych w Polsce. W ofercie znaleźć można wysokiej jakości części samochodowe oraz ponad 2 000 000 części zamiennych do niemal wszystkich marek samochodowych spotykanych na polskich i europejskich drogach. Produkty dostępne w sklepie pochodzą od renomowanych producentów oraz posiadają niezbędne gwarancje jakości. Bardzo dobrze rozbudowany asortyment, ciągły rozwój oraz wieloletnie doświadczenie są potwierdzeniem pozycji lidera sklepu iParts.pl na rynku części samochodowych.

Zadania i cele

Transakcje, które realizowane są w sklepie odbywają się drogą internetową. Funkcjonalność ta jest możliwa poprzez zaawansowany system informatyczny. Bazuje on na unikalnym systemie CMS Edito zintegrowanym z największym systemem katalogowania części TecDoc Webservice. Klienci mają swobodny dostęp do pełnego katalogu część dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii softwarowych oraz sprzętowych.

Zasadnicze prace pozycjonerskie poprzedziła dokładna analiza sytuacji, która pozwoliła na wybór odpowiednich słów kluczowych, a następnie opracowanie strategii.

Dla sklepu o tak rozbudowanej ofercie, jaką posiada iParts.pl, najlepszym rozwiązaniem na pozyskanie wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania i utrzymanie konwersji na jak najwyższym poziomie jest pozycjonowanie szerokie. W pozycjonowaniu serwisu wykorzystane więc zostały liczne frazy kluczowe (tzw. long tail) zgodne z asortymentem sklepu, które bardzo często stanowią konkretne zapytania klientów wpisywane w wyszukiwarkę internetową.

Podczas realizacji projektu zespół specjalistów ds. marketingu internetowego na bieżąco monitorował zachodzące zmiany na polu wyszukiwarek, dostosowując działania do aktualnie panujących warunków.

Dodatkowo, w celu osiągnięcia wysokich pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania i pozyskania klientów wdrożone zostały szeroko zakrojone działania marketingowe ukierunkowane na content.

Osiągnięte efekty
  • Obecność sklepu na czołowych pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania na tysiące fraz – zarówno tych ogólnych, jak i z tzw. "długiego ogona",
  • wzrost liczby wizyt i odsłon w serwisie,
  • codzienny kontakt z tysiącami Klientów szukających profesjonalnej obsługi oraz bogatego wyboru części.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas