Obejrzyj webinar"Pimcore w praktyce: Jak skutecznie zarządzać informacjami o produkcie?"

Platforma zakupowa B2B dla TADMAR (Magento)

Centrum instalacji TADMAR jest częścią światowego koncernu przemysłowego Saint-Gobain oraz jedną z większych sieci hurtowni grzewczych, instalacyjnych i sanitarnych. Swoją ofertę rozwija już od ponad 30 lat, będąc obecnym w 53 placówkach handlowych w Polsce. Firma stawia na profesjonalizm, jakość i innowacyjność nie tylko produktową, ale również technologiczną.

Zadania i cele

Dla naszego Klienta zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy platformę zakupową B2B www.e-tadmar.pl, dedykowaną klientom biznesowym firmy. Poprzez funkcjonalny sklep handlowcy, hurtownie, biura projektowe, inwestorzy i developerzy mogą sprawnie złożyć zamówienie na wybrane produkty. Projekt został oparty na Magento 2.3 w wersji Open Source, które za pomocą autorskich rozwiązań dostosowaliśmy do potrzeb klientów biznesowych (B2B).

Platforma B2B znacznie usprawnia codzienną współpracę z kontrahentami firmy.

Katalog produktów jest dynamiczny i zmienia się w zależności od tego, do którego magazynu jest przypisany dany Klient. Platforma wykorzystuje w tym celu geolokalizację i system kodów pocztowych. Odwróciliśmy również proces składania zamówienia - klient na początku zakupów musi określić adres dostawy. Na podstawie tego określana jest dostępność produktu w danym regionie Polski. Umożliwia to bardziej precyzyjne informowanie kupujących o terminie realizacji i dostawy zamówienia. Ceny produktów są także indywidualne dla każdego klienta.

Firmy/osoby, które chcą dokonać zakupu muszą założyć konto w systemie. Dzięki temu otrzymują szereg dodatkowych korzyści, jak np.:

  • bardziej szczegółowe informacje o produktach,
  • szybszy proces zakupowy,
  • informacje o statusie zamówienia,
  • indywidualne rabaty i promocje,
  • możliwość negocjowania cen,
  • limity kupieckie.

Do efektywnego działania tego rozwiązania wykorzystaliśmy autorski mikroserwis, napisany w .NET Core. Platformę zakupową zintegrowaliśmy z systemem ERP za pomocą REST API Magento. Zmodyfikowaliśmy jego działanie w taki sposób, aby Klient mógł zarządzać najważniejszymi funkcjonalnościami e-commerce z poziomu systemu ERP.

Praktycznym rozwiązaniem, dedykowanym klientom biznesowym, jest aplikacja e-faktury, którą zbudowaliśmy w oparciu o platformę aplikacyjną ASP.NET MVC oraz zintegrowaliśmy z platformą zakupową www.e-tadmar.pl. Klienci firmy mogą wyświetlać w niej wszystkie swoje faktury oraz sprawdzać ich bieżące statusy.

W wyszukiwarce na stronie został zastosowany ElasticSearch, dzięki któremu użytkownicy szybciej i lepiej odnajdą poszukiwane informacje i produkty.

Główne korzyści dla Klienta
  • Profesjonalna platforma zakupowa dla klientów biznesowych,
  • prosty i szybki proces zakupowy dopasowany do branży B2B,
  • integracja z systemem ERP usprawnia zarządzanie procesem sprzedaży,
  • praktyczne funkcje, ułatwiające i przyspieszające proces zamówień.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas