ZobaczNasi Klienci w Konkursie „Dyrektor e-Commerce Roku 2024"

Platforma e-learningowa oraz subserwisy dla KW PSP w Lublinie

Komenda Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie działa nieprzerwanie od 1950 r. Jest jednostką powołaną w celu rozpoznawania zagrożeń pożarowych, organizacji i prowadzenia akcji ratowniczych w czasie pożarów oraz klęsk żywiołowych. Działalność Komendy nadzorowana jest przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Zadania i cele

Działania, jakie wykonaliśmy dla Klienta, podzielone były na dwa segmenty. Pierwszy etap prac obejmował wdrożenie platformy e-learningowej dedykowanej strażakom Ochotniczych oraz Państwowych Straży Pożarnej. Drugi etap dotyczył prac związanych z przygotowaniem 21 serwisów dla Komendy Wojewódzkiej, Komend Miejskich oraz Powiatowych.

Platforma e-learningowa i serwisy informacyjne notują ponad 4,5mln wizyt miesięcznie.

Wdrożona przez nas platforma e-learningowa stanowi dopełnienie wiedzy przekazywanej w formie stacjonarnej, na wewnętrznych szkoleniach Komendy. W platformie umieszczane są materiały dydaktyczne, stanowiące część merytoryczną szkolenia opracowaną w klarownej i przyjaznej do przyswojenia formie. Po każdym zakończonym szkoleniu możliwe jest automatyczne wygenerowanie certyfikatu. Jest on w pełni zgodny pod względem treści oraz identyfikacji wizualnej z wytycznymi każdej jednostki gminnej.

Każdy koordynator przypisany do danej jednostki dysponuje dostępem do panelu jednostki i bieżącym widokiem użytkowników. System pozwala na kilka sposobów rejestracji użytkowników i jest on definiowany według preferencji danej jednostki. Może to być wpisanie właściwej komendy lub na skrzynkę mailową wysłany jest token, który automatycznie rejestruje użytkowników do platformy adekwatnej jednostki. Możliwe jest tym samym nadanie uprawnień dla każdego użytkownika, względem zajmowanego stanowiska. Wszyscy koordynatorzy mają również możliwość dodawania i kodyfikacji szkoleń w platformie.

W ramach całej platformy wdrożonej są elementy WCAG, takie jak wersja kontrastowa, obsługa platformy tylko z poziomu klawiatury oraz możliwość zwiększania fontów. Poprawie uległa również grafika aplikacji, która prezentuje nowoczesne standardy, przy zachowaniu przejrzystości treści.

Drugim etapem prac było przeniesienie nowych serwisów na istniejące hostingi Klienta. Każda ze stron ma charakter informacyjny i dedykowana jest jednostce Komendy. Wszystkie serwisy utworzone zostały na systemie do zarządzania treścią CMS WordPress. Do naszych zadań należało zaimportowanie obecnych treści (galeria zdjęć, aktualności, dane kontaktowe itp.), ze starych stron, na nowe serwisy.

Ideo było odpowiedzialne za stworzenie i przeniesienie treści z 21 niezależnych subserwisów.

Wszystkie serwisy prezentują grafikę nawiązującą do serwisu głównego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Każdy subserwis posiada dedykowane elementy, które odpowiadają ich potrzebom. Wszystkie zostały dostosowane do wymogów WCAG oraz prawidłowo wyświetlają się na urządzeniach mobilnych, dzięki wdrożeniu RWD. Wszystkie serwisy dysponują również modułem statystyk. Na bieżąco zaciągane są do nich także informacje dotyczące pożarów czy innych zagrożeń w danym rejonie. Podział na obszary czasowe np. miesiące, lata itp. umożliwia generowanie wykresów oraz diagramów o tych wydarzeniach.

Ostatnim etapem prac było przeprowadzenie przez nas szkolenia z obsługi platformy e-learningowej oraz z systemu WordPress. Współpraca z Klientem kontynuowana jest poprzez zapewnienie supportu platformy oraz strony internetowej.

Główne korzyści dla Klienta
  • Dedykowana platforma e-learningowa do przeprowadzania szkoleń wewnętrznych,
  • intuicyjny panel do zarządzania platformą,
  • nowoczesna strona internetowa, prezentująca bieżące informacje,
  • przeniesienie treści z 21 subserwisów.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas