Serwis internetowy dla PIAP

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP powstał w 1965 roku. Obszarem jego działalności jest szeroko pojęta automatyka i robotyka. Instytut PIAP jest uznanym w świecie producentem robotów specjalnych, ale także dostawcą tachografów kolejowych czy usług szybkiego prototypowania. Wysoką jakość wyrobów i usług Instytutu potwierdzają certyfikaty ISO. Instytut podejmuje także działania służące upowszechnianiu oraz promocji nauki i techniki, m.in. przez organizację corocznej Konferencji Naukowo-Technicznej AUTOMATION czy Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON.

Zadania i cele

Ideo zaprojektowało i wdrożyło nowoczesny serwis internetowy www.PIAP.pl, który spełnia funkcję informacyjną oraz pomaga w kształtowaniu nowoczesnego wizerunku Klienta w sieci. Przebudowa dotychczasowego serwisu związana była z potrzebą zwiększenia konkurencyjności firmy na rynku usług technicznych. Osiągnięcie zakładanych efektów wiązało się z wprowadzaniem gruntownych zmian, obejmujących layout oraz układ stron.

Ideo zaprojektowało i wdrożyło serwis internetowy, którego głównym celem było unowocześnienie i podniesienie intuicyjności serwisu oraz uproszczenie jego obsługi.

Istotnym elementem witryny jest moduł prezentujący produkty i usługi Instytutu. Zastosowanie układu kafelkowego podniosło czytelność oferty. W efekcie informacje są intuicyjnie posegregowane oraz przedstawione w atrakcyjny dla użytkownika sposób. Obsługa wersji językowych dodatkowo zwiększa zasięg oddziaływania serwisu.

Serwis został stworzony w oparciu o CMS WordPress. Zgodność ze standardami RWD pozwala na jego sprawne przeglądanie na urządzeniach mobilnych. Wybierając szablon graficzny, staraliśmy się podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu stron WWW, m.in. Flat Design czy tzw. Hero Video Headers. Zastosowanie interaktywnego elementu w nagłówku strony głównej podnosi jej atrakcyjność.

Główne korzyści dla Klienta
  • Nowoczesny serwis dostosowany do potrzeb Instytutu i jego klientów,
  • poprawa nawigacji oraz intuicyjności serwisu,
  • dostosowanie serwisu do szerszego grona odbiorców, w tym osób niedowidzących i korzystających z urządzeń mobilnych.

... a co możemy zrobić dla Ciebie ?

×

Klienci o nas