Pobierz bezpłatny poradnikJak efektywnie wdrożyć system klasy PIM

Wdrożenie oraz promocja sklepu Pro-apteka.pl

Pro-apteka.pl to internetowa apteka należąca do Niepublicznego Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA. W ramach serwisu dostępny jest bogaty wachlarz asortymentu, w tym leki z odbiorem osobistym, suplementy diety przeznaczone głównie dla kobiet w ciąży i dzieci oraz szereg wyrobów medycznych.

Zadania i cele

Ideo zajęło się stworzeniem oraz promocją sklepu internetowego w wyszukiwarkach. Projekt został wykonany na bazie autorskiej platformy Edito CMS. W efekcie powstał rozbudowany i funkcjonalny sklep internetowy, w którym z łatwością można odnaleźć poszukiwane produkty i informacje.

Ze względu na regulacje prawne, apteki nie mogą w pełni korzystać z możliwości, jakie daje e-marketing w zakresie promocji. Aby zwiększyć ruch w serwisie i poprawić współczynnik konwersji zdecydowaliśmy się na promocję w wyszukiwarkach internetowych.

Pozycjonowanie szerokie oparte było na dużej liczbie adekwatnych fraz kluczowych, również produktowych, charakteryzujących się relatywnie wyższym współczynnikiem konwersji.

Dla zwiększenia efektywności pozycjonowania, nieodłącznym elementem działań jest ciągła optymalizacja SEO uwzględniająca wciąż zmieniające się standardy. Jako wsparcie dla działań offsite prowadzona jest również optymalizacja ścieżki konwersji kluczowych widoków sklepu.

Osiągnięte efekty
  • Nowoczesny sklep internetowy,
  • szybki i tani dostęp do stale rosnącej ilości potencjalnych klientów,
  • wzrost współczynnika konwersji o ponad 100% w ciągu 1,5 roku,
  • wzrost współczynnika konwersji pochodzących z organicznych wyników wyszukiwania o ponad 690%,
  • wzrost liczby nowych użytkowników pochodzących z organicznych wyników wyszukiwania o ponad 40% w ciągu roku,
  • zmniejszenie ilości porzuceń koszyka o ponad 20%.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas