Checklista - bezpłatny PDFAnaliza przedwdrożeniowa - 100 pytań do dobrego wdrożenia PIM

Promocja Apetete.pl w Social Media

Apetete.pl to jeden z najpopularniejszych sklepów zoologicznych w Polsce. Firma oferuje wysokiej jakości produkty przeznaczone dla kotów i psów. W jej ofercie znajdują się karmy i akcesoria dla zwierząt takie jak drapaki, ubranka, zabawki. Setki zadowolonych klientów są potwierdzeniem wysokiej pozycji rynkowej.

Zadania i cele

Na podstawie analizy dotychczasowych poczynań opracowano kompleksową strategię promocji, która obejmowała stworzenie atrakcyjnych treści, intensyfikację interakcji pomiędzy fanpage’m a fanami oraz bieżący monitoring aktywności.

Najważniejszym celem projektu był wzrost ruchu na stronie internetowej sklepu. Do realizacji tego zadania posłużyły przemyślane i konsekwentnie realizowane działania na Facebooku.

W porozumieniu z właścicielem sklepu zrezygnowaliśmy z tradycyjnej treści produktowej na rzecz contentu edukacyjno-rozrywkowego. Trwałym elementem istnienia profilu stały się także konkursy, które z powodzeniem zaktywizowały obecnych fanów i skłoniły ich do interakcji. Dobrze dobrane nagrody odpowiadające profilowi działania marki oraz przyciągająca uwagę formuła pozwoliły także znacząco poszerzyć krąg nowych użytkowników.

Działaniom organicznym towarzyszyły płatne kampanie reklamowe – na polubienia i promocja postów. Dzięki ich realizacji zbudowaliśmy zasięgi i zwiększyliśmy rozpoznawalność marki w Internecie. Wdrożenie remarketingu dynamicznego pozwoliło natomiast poprawić konwersję i jeszcze wydajniej zrealizować cele biznesowe marki.

Wszystkie opisane działania sprawiły, że profil apetete.pl stał się społecznością aktywnych miłośników zwierząt, którzy każdego dnia chcą dzielić się szczęśliwymi chwilami spędzonymi w towarzystwie swoich czworonogów.

Główne korzyści dla Klienta
  • Wzrost liczby fanów fanpage’a o 15 500,
  • wzrost ilości sesji z Social Media o 142%,
  • zbudowanie zaangażowanej w profil działalności fanpage’a społeczności,
  • dostarczenie interesujących z punktu widzenia użytkowników treści.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wypełnij formularz lub zadzwoń: +48 22 24 41 777
×

Klienci o nas