-
Firma
-
e-Commerce
-
e-Commerce
- E-Commerce B2C
- Platformy B2B
- Narzędzia PIM
- Marketplace
-
Narzędzia wspierające e-Commerce
- Integracja z ERP
- Narzędzia PIM
- Marketplace
- System OMS
- Systemy CRM
- Silniki wyszukiwania produktów
- Platformy DAM
- Platforma WMS
- Usługi kurierskie
- Systemy płatności
- Zarządzanie cenami
- Silniki rekomendacji produktów
- Programy lojalnościowe
- Kampanie marketingowe
- Marketing Automation
- Social media
- Narzędzia Live Chat
- Web Push
- Systemy PLM
- Rozwiązania Enterprise
- Technologie
- Cross-border Solutions
- Top Developer e-Commerce
- Kompleksowa obsługa sklepów
- Wiedza eCommerce - publikacje
- Raport: Narzędzia i wtyczki eCommerce 2022
- Dlaczego my
-
e-Commerce
-
Konsulting
-
Konsulting
- Analiza danych i Business Intelligence
- Analiza przedwdrożeniowa
- Analiza rynku i konkurencji
- Aplikacje MVP / POC
- Badania użyteczności i testy A/B
- Makiety UX/UI
- Marketing Automation
- Optymalizacja wydajności
- Redesign
- Rozwiązania chmurowe
- Scoping Session
- Strategia rozwoju technologicznego
- Wsparcie techniczne SLA
-
Konsulting
-
Technologie Internetowe
-
Technologie Internetowe
- Dlaczego my
-
Technologie Internetowe
-
Rozwiązania IT
-
Rozwiązania IT
- Platforma Low-code
- Intranet i komunikacja wewnętrzna
- Wsparcie pracy zdalnej
- System workflow EOD
- Portal pracowniczy
- Obsługa reklamacji
- Obieg Faktur
- Elektroniczne paski płacowe
- System Helpdesk
- Zamówienia i zapotrzebowania
- e-PITy
- Outsourcing IT
- eBOK - obsługa Klienta online
- Urlopy i delegacje
- Systemy i aplikacje dedykowane
- Software House
- Stosowane technologie
- Top Custom Software Developer
- Poradnik - INTRANET: Skuteczna komunikacja wewnętrzna w organizacji rozproszonej
- Dlaczego my
-
Rozwiązania IT
- Realizacje
- Kariera
- Kontakt
Właśnie minęło 10 lat od wypuszczenia na rynek pierwszej wersji beta platformy Pimcore. To jeden z powodów, dla których najnowsza wersja platformy (następca Pimcore 6) będzie nosić nazwę Pimcore X. Jej premierę firma zapowiedziała na wirtualnej konferencji Pimcore Inspire, 26 listopada 2020 r.
Dlaczego Pimcore?
Pimcore to platforma wsparcia ecommerce, z rodziny PIM (Product Information Management) o otwartym kodzie źródłowym. Zmienia świat sprzedaży internetowej na lepsze walcząc z chaosem w danych produktowych - zmorą zarówno sprzedawców jak i klientów. To jednak nie wszystko. Posiada bowiem liczne narzędzia wspierające ecommerce:
- Master Data Management (MDM) wspiera zarządzanie danymi produktowymi. Zapewnia przede wszystkim usługi dotyczące danych podstawowych, ich architektury i konfiguracji atrybutów dla rekordów, procesu walidacji, mechanizmu wersjonowania, czy powiązanych z nimi dokumentów, oraz tłumaczeń.
- Digital Asset Management (DAM) wspiera zarządzanie zasobami cyfrowymi dla produktów, w kontekście budowania pozytywnego CXP. To wielofunkcyjny menadżer zasobów multimedialnych (zdjęcia, grafiki, dokumentów, filmiki wideo, itd.). Priorytetem jest centralizacja zasobów, przy jednoczesnej integracji oraz konsolidacji tych danych.
- Customer Data Platform (CDP) wspiera zarządzanie podstawowymi danymi o kliencie. To przede wszystkim informacje zagregowane z kanałów sprzedaży, w tym social media (wiele źródeł). CDP umożliwia zbudowanie spójnej persony klienta (ang. profile unification), a następnie ich segmentację. Na podstawie zebranych danych, dąży się do maksymalnej personalizacji za pomocą marketing automation, którą łączy się z kreowaniem pozytywnego CX.
- Digital Experience Platform (DXP) wspiera zarządzanie cyfrowym doświadczeniem klienta. Służą do tego takie narzędzia jak np. CMS (system do zarządzania treścią), wszelkie narzędzia analityczne lub platformy CDM (Customer Data Management). Celem jest personalizacja każdego miejsca styku klienta z marką, oraz zapewnienie spójności tego doświadczenia w każdym kanale. Łączy się również ze świadomym kreowaniem cyfrowej podróży klientów.
Poza narzędziami, warto wspomnieć również o Marketplace, gdzie znajdziemy całe mnóstwo wtyczek i rozszerzeń, pozwalających podnosić funkcjonalność platformy. Dla chcących poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie, możemy skorzystać z Pimcore Academy z instrukcjami w formie wideo - zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów.
Napisz do nas. Przeanalizujemy Twój biznes i podpowiemy jak platforma PIM może pomóc w jego rozwoju.
Nowości w Pimcore X
Już od 26 listopada 2020 firma zapowiadała powstanie Pimcore X. Na wydarzeniu Pimcore Inspire Virtual Conference twórcy ogłosili dalsze plany rozwoju platformy. Poniżej przedstawiamy ogólny zarys Pimcore Roadmap na najbliższe lata.
źródło: Pimcore Development Roadmap
Nowa wersja to przede wszystkim wprowadzenie najnowszego zaplecza technologicznego, które ulepszy oraz zoptymalizuje działanie całej platformy dla klientów. Z kolei, deweloperzy będą mogli liczyć na o wiele efektywniejsze działanie podczas tworzenia nowych komponentów.
- Obsługa języka programowania PHP 8 (premiera miała miejsce 26 listopada 2020)
- ExtJS 7 Modern toolkit to zestaw narzędzi działający jak specjalna nakładka na Pimcore. Ułatwia odnalezienie się w architekturze plików dzięki np. mechanizmowi drag-and-drop(również w widoku drzewa), elementowi nawigacyjnemu bread crumbs czy konfiguracji edytora widoku np. siatki, czy samej jego konfiguracji.
- Pimcore X jako jedyna platforma ecommerce na rynku umożliwi obsługę frameworka PHP - Symfony 5. Zoptymalizuje to pracę deweloperów, np. w formie gotowych do wstawienia komponentów.
- Pimcore Datahub - Nakładka na interfejs platformy Pimcore umożliwiająca własną konfigurację GUI (Graphic User Interface), dzięki niej przeglądanie, jak i zarządzanie zdobytymi danymi staje się łatwiejsze.
Dodatkowym elementem, na który będziemy czekać w 2021 jest PIM & DAM SaaS platform. To równoległe udostępnienie dwóch platform w modelu Software as a Service.
Pimcore wdroży również platformę o nazwie Enterprise Extension Marketplace dla partnerów posiadających wersję Enterprise. Sposób jej działania będzie podobny do usługi Marketplace, z tym, że będzie ona dedykowana dla partnerów.
Testowanie 'bundle' na Github
Platforma Pimcore X jest już w zasadzie gotowa do użytku, ale wymaga jeszcze gruntownego przetestowania. Na tym etapie twórcy Pimcore'a mogą pochwalić się ogromną społecznością, która wspiera ten proces. Już teraz przeprowadzane są masowe testy w serwisie Github. Testerzy mogą zgłaszać wszelkie problemy występujące w oprogramowaniu.
Na stronie projektu Pimcore X można śledzić postępy prac oraz przeprowadzanych testów. Na liście publikowanych tam wątków znajdziemy m.in. takie związane z BC-Break (back compatibility, lub binary compatibility break) czyli wsteczną kompatybilnością np. dla Composer 2.0, czy zastąpienia Swiftmailer komponentem Symphony Mailer.
Naprawiane są również wszelkie dotychczas znane bugi, jak np. problem dotyczący niepoprawnego wyświetlania widoku siatki, czy chociażby resetowania wybranych filtrów z tego widoku.
Z kolei, wśród wielu ulepszeń jakie zapowiadają Twórcy, znajdziemy m.in. przydatną funkcję Auto save oraz Kopie robocze dla obiektów czy dokumentów. Zauważyliśmy również możliwość klonowania elementów bez DeepCopy czy budowania wszystkich encji z wykorzystaniem DI (dependance injection).
Wśród nowych funkcji znajdziemy także np. obsługę zapytań dla miniatur wideo (w formacie AVIF), ale i edytor szablonów stron GrapeJS dla dokumentów.
31 marca coraz bliżej...
To dla tych, którzy nie chcą czekać na oficjalny release nowej wersji możliwe jest pobranie Pimcore X i wzięcie udziału w procesie bundle development. Z kolei, dzięki bieżącemu relacjonowaniu postępów prac przez Twórców, osoby żywo zainteresowane nową wersją mają możliwość bieżącego śledzenia postępów prac nad Pimcore X.
Na dzień 17 lutego, licznik Github pokazuje 78%, z 95 wątkami otwartymi, oraz 354 wątkami zakończonymi. Sytuacja jest niezwykle dynamiczna, a zaangażowanie deweloperów ogromne. To właśnie w takich momentach wyraźnie widać przewagę oprogramowania open-source, ale i moc zintegrowanej społeczności.
Twórcy systemu zapewniają, że kolejne funkcjonalności będę dodawane przy kolejnych okazjach. Potwierdza to fakt, że Open-source lubi się z Agile development. Przewidujemy, że prace zakończą się przed 31 marca, a sam Pimcore X będzie świetnym ukoronowaniem 10 lat działalności tej platformy na rynku ecommerce.